KWH Holland V.L.O.S. - system wspomagania oprysku, to system, który wykorzystuje strategicznie rozmieszczone zawory i siłowniki, aby kierować powietrze tam, gdzie jest najbardziej potrzebne. Na przykład :
Na dwóch obrazach powyżej widzimy maszynę KWH EC2 "Mistral" dmuchającą powietrzem na drzewa owocowe.
 
Na lewym obrazku pokazano wyraźnie, że powietrze wydmuchiwane przez opryskiwacz EC 2 "Mistral" jest równomiernie rozłożone między lewą a prawą stroną. Kiedy V.L.O.S. system jest dezaktywowany, to powietrze jest równo rozprowadzane na drzewa po obu stronach.
 
Na prawym obrazku widać jak opryskiwacz KWH EC2 "Mistral" wyraźnie mocniej dmucha na lewą. Efekt ten osiąga się to za pomocą zaworu (zawór jest pokazany pod wentylatorem na zdjęciu w dolnym prawym rogu tej strony) regulowane siłownikiem. System V.L.O.S. zaprojektowany jest aby zrekompensować wiatr, wiejący z jednej strony, który zakłóca równomierny oprysk.
 
Na przykład:
jeśli wiatr wieje od lewej strony (pionek po bokach maszyny), siłownik będzie wymuszał więcej powietrza po lewej stronie maszyny, aby upewnić się, że powietrze wydmuchiwane przez EC2 "Mistral" prawidłowo pokryje drzewo. Po prawej stronie maszyny wydmuchiwane powietrze zostanie zredukowane, więc będzie przenoszone przez wiatr, a mniej przez wydmuchiwane powietrze, aby maszyna nie natarła nad drzewem i w ten sposób osiągnięto maksymalną redukcję znoszenia.
 
Na przykład:
jeśli wiatr wieje od lewej strony (prostopadle do boku maszyny), siłownik będzie wymuszał więcej powietrza po lewej stronie maszyny, aby upewnić się, że powietrze wydmuchiwane przez opryskiwacz KWH EC2 "Mistral" prawidłowo i równomiernie pokryje drzewo z obu stron. Po prawej stronie maszyny wydmuchiwane powietrze zostanie zredukowane, aby wydmuchiwana z opryskiwacza ciecz opryskowa była po części przenoszona przez wiatr a po części przez powietrze generowane przez opryskiwacz, aby nie wywołać efektu znoszenia cieczy użytkowej.

System V.L.O.S jest częścią idealnego opryskiwacza KWH Holland.

Idealne ustawienie oprysku uzyskuje się, gdy zostaną wykonane następujące kroki:

 

  • Obroty przekładni opryskiwacza KWH EC2 "Mistral" są ustawione, aby maszyna mogła wdmuchiwać powietrze w całą szerokość drzewa, ale nie dalej. Rozpylone środki ochrony roślin powinny pozostać w drzewie, a nie przechodzić przez drzewo i lądować na ziemi.
  • Dysze rozpylające znajdujące się na wysokości powyżej wysokości opryskiwanych drzew powinny być dezaktywowane.
  • System V.L.O.S. powinien być aktywny i zawsze ustawiony w trybie automatycznym. Zapewnia to, że wiatr nie będzie zakłócał zdolności penetracji drzewa opryskiwacza KWH EC2 "Mistral".

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem
© 2017 All Rights Reserved. gramina